Su içmeyi unutanlara özel yazı!

October 15, 2016

 

 

Bugün; su içmeyi unutuyorum diyenlere özel bir yazı geliyor. 💦💦


Ben de su içmeyi unutanlardanım. Hatta öyle ki; günde bir bardak su içmeyi bile unutabiliyorum. Susama hissi de hissetmiyorum üstelik. Hani diyorlar ya vücudun ihtiyaç hissedince susarsın zaten diye. Yok arkadaş, bu iş öyle olmuyor. Sen su iç. İçtikçe susadığını göreceksin. Yani kural 1 👉 Su içmek için susamayı bekleme.

Unutuyorum. İş güç koşuşturmaca derken, ben bir bardak suyu elime almadan akşam oluyor. Keşke bana birisi hatırlatsa diyorsan onun da çözümünü bulduk. Artık hepimiz telefonları, interneti aktif şekilde kullanıyoruz. Su için de gayet güzel şekilde kullanabiliriz. Play store ve App store larda su içmeyi hatırlatacak, günlük hedefleri belirleyip ilerlememizi gösterecek çok güzel programlar var. Birini indirin ve o size hatırlatsın. Kural 2 👉 Su içmek için kendinize hatırlatma ayarlayın.
Eğer kendinize somut bir hedef belirlerseniz her şey daha kolay olacaktır.

 

Kendinize 500, 750, 1000 ml gibi dilediğiniz boyutta şişe belirleyin günde bundan 5 tane, 4 tane, 3 tane diye hedefler koyun ve başlayın içmeye. Şişeyi de gözünüzün önüne koyun ki unutturmasın kendini. Kural 3 👉 Kendinize şişe edinin, elinizin altında bulundurun.

Son kuralımız, su içmek istemiyorum, midem bulanıyor diyenlere gelsin. Sizi anlıyorum. Çünkü o duyguları bende yaşadım. Çözümse suyunuzu tatlandırmak. Şişenizin içine tarçın ekleyin, salatalık, limon dilimleyin, çilek doğrayın, nane yaprakları ekleyin. Ne dilerseniz... Kural 4 👉 Suyunuzu aromalandırarak su içme isteğinizi arttırın.

Please reload

Tanıtılan Yazılar

Alzheimer nedir, nasıl korunabiliriz?

October 21, 2016

1/6
Please reload

Son Paylaşımlar

October 18, 2016

September 29, 2016

Please reload

Arşiv